среда, 6 мая 2020 г.

5 кл. Урок 32. Музика та інші види мистецтв


Музика та інші види мистецтв
Ми всі любимо слухати музику, але мало хто замислювався що таке музика. Що таке музика для людини? Музика — це мистецтво створення звуків. Вона є видом мистецтва, за допомогою якого можна передавати почуття і настрої.
Між різними видами мистецтва існує тісний зв’язок. З мистецтвом слова - поезією, літературою - у музики є багато спільного. Їм властиво передавати життя в русі і розвитку. Спільним є те, що ці мистецтва людина сприймає за допомогою слуху. Це більш за все відноситься до віршів. Віршована мова особливо близька музиці. Завдяки «дружбі» музики та літератури з’явилися різноманітні вокальні жанри, музично – сценічні види мистецтва. Поєднання  літератури, хореографії, музики подарувало світові балет.
Кожен художній фільм супроводжується музикою, крім того завдяки музиці ми можемо визначити жанр кінофільму. Більшість з нас любить мультфільми і любов ця не залежить від віку. Добрі і смішні, зворушливі і таємничі сюжети не залишають байдужими ні дитини, ні дорослого. Класична музика звучить в дуже-дуже багатьох мультфільмах і мультиплікаційних серіалах і часом недосвідчені глядачі навіть не здогадуються, що це класика. У більшості випадків вона служить тільки як допоміжний фон для основного дії, але є мультфільми де класична музика є головною дійовою особою або виконує особливо важливу роль у розвитку сюжету.
Музика володіє дивовижною силою впливу на людину і тому вона є одним з прекрасних і дуже сильних засобів його внутрішнього розвитку. Людина переживає музику так, як би  переживала реальні події в своєму житті, і знайомство з музикою - це можливість отримання позитивного життєвого досвіду.
Що ж таке музика? Музика є частиною нашого життя. Без неї наше життя було б нудне і одноманітне. Вона завжди поруч з нами, навіть якщо ми її не відчуваємо. Чому ж так відбувається? Вся справа в тому, що музика подібна закритою чарівної скриньки. Щоб навчитися слухати музику, особливо класичну, потрібно підібрати до скриньки чарівний ключик.
Музика може підняти настрій, коли нам сумно; вона може розділити з людиною радість і смуток, зробити його добрішим і краще. Музика може змінити світогляд людини, її ставлення до життя.

Музичний словничок:
Піцикато (у перекладі з італійської — «щипати») — спосіб гри на смичкових музичних інструментах, коли звук видобувають не смичком, а щипком, торкаючи струни пальцями. Звук стає уривчастим і тихішим.
Розповідь про композитора.

Сьогодні на уроці ми познайомимося з талановитим композитором та його прекрасним твором.
Клеман Філібер Лео Деліб — видатний автор музики для театру: балету, опери та оперети. Його роботи є демонстрацією кращих проявів традиційних французьких якостей - ясності, чарівності і витонченості. Створював партитури з ретельністю і бездоганністю, гідної кращих оперних композиторів, він не тільки складав жваві, що запам'ятовуються мелодії, а й перекладав їх в блискучі оркестровки.
З 1856 року він почав писати оперети, 15 з них йшли в малих театрах протягом наступного десятиліття. Перша можливість здійснити більш серйозну постановку випала в 1866 році. У співавторстві з композитором, що спеціалізувався на балетах, Людвігом Мінкусом, він написав балет «La Source» (Струмок) для Паризької опери. Успіх приніс Деліб замовлення на другу роботу: «Coppélia» ( «Коппелія», або «Красуня з блакитними очима»). Балет, написаний без допомоги Мінкуса, швидко отримав визнання і на сьогоднішній день є класикою. Після цього була написана «Sylvia» (Сільвія). Ці твори сприяли підвищенню якості балетної музики, а також стали зразком для наступних поколінь композиторів. Ними, зокрема, захоплювався Петро Ілліч Чайковський.
Серед французьких композиторів XIX ст. творчість Л. Деліба виділяється особливою чистотою французького стилю: його музика лаконічна і барвиста, мелодійна і ритмічно гнучка, дотепна і щира. Стихією композитора був музичний театр, а його ім'я стало синонімом новаторських тенденцій в балетній музиці XIX в.
Піцикато композитора з балету «Сільвія» написане для виконання з балетом у супроводі оркестру. В балетах він утвердив художній принцип безперервності й гнучкості розвитку музично-танцювальних форм, намітив їхній зв’язок зі співучою та змістовною музикою пантомімних сцен.
Відеоперегляд Л. Деліб. «Навшпиньки» з балету «Сільвія»(піцикато).
Домашнє завдання.
Повторити пісню  «НАША ВЧИТЕЛЬКА»  муз Анна Олєйнікова, сл Наталія Іванова

Комментариев нет:

Отправить комментарий