пятница, 8 января 2021 г.

Урок 18 Натюрморт

 

    Презентація до уроку

   За допомогою натюрморту художник виражає своє ставлення до предметів. Слово «натюрморт» - французьке і дослівно перекладається як «мертва природа». По-німецькому та по-англійському натюрморт визначається як «тихе» або «нерухоме» життя.

Натюрморт – це зображення овочів, фруктів, посуду, різних предметів побуту, це – світ речей.

       Уперше самостійного значення натюрморт набув в VІ ст. в Китаї як «живопис квітів». Художники виконували свої роботи на шовковій тканині.

В Європі натюрморт як жанр виник у ХVІІ ст. в Голландії, де набув поширення. Замовники прагнуть насолодитися своїм багатством, достатком, а тому зображували столи, забиті різною їжею

В історії мистецтва склалися два типи натюрморту.

1.     Речі розповідають про себе

В одному речі говорять, перш за все, про самих себе, про свої якості. Вони ніби пропонують помилуватися їхньою красою, формою, кольором.

2.     Речі розповідають про господаря

В іншому речі говорять про свого господаря. Він непомітно присутній на картині, і, дивлячись на неї, ми можемо багато чого сказати про його звички, характер, образ життя, професію.

 

Зображуючи будь-який натюрморт, потрібно пам’ятати про правила композиції.

   Поєднання предметів спільною темою.

   Загорожування предметів.

  Правильне положення аркуша.

   Правильний розмір предметів

.•  Головне в композиції (виділяється формою, кольором, розміром)

      Дивлячись на твори старих і сучасних майстрів натюрморту, можна помітити важливу закономірність: усі речі, зображені на натюрморті, об’єднані спільним змістом, темою. Підбір речей - не випадковість. Кожна річ за змістом має доповнювати інші, як голос у хорових співах.

     Ми мусимо ретельно відбирати предмети, адже вони мають співвідноситися також за розмірами і кольором. Маленькі предмети недоцільно малювати поруч з дуже великими, їх просто не буде видно.

     Малюючи ці речі, ми намагаємося передати форму, об’єм предметів, матеріал, з якого вони зроблені. Кількість предметів має бути обмеженою, щоб натюрморт не був переповненим чимось зайвим.

 Домашнє завдання:

Створити натюрморт з натури.




Комментариев нет:

Отправить комментарий