Презентація до уроку
Волосся найбільш важлива частина тіла, яка реагує на наш душевний стан. Стан волосся, їх зовнішній вигляд, зачіска певною мірою впливають на настрій і навіть поведінку людей.Волосся – складова частина захисного покриву людини що захищає шкіру від
ушкоджень та охолодження Отже, основна функція волосся – захист органів від впливу зовнішнього середовища. Велику роль волосся грає у естетичному вигляді людини. Розташування волосся нерівномірне і залежить від статі, віку, національності й інших особливостей. Волосини являють собою рогові утворення. Частина волоса, що знаходиться над поверхнею надшкір`я (епідермісу), називається стрижнем; частина волосу, розташована усередині шкіри, - коренем волоса .
- З давніх-давен людям було важливо, як виглядає їхнє волосся та зачіски.
Адже волосся - це частина іміджу, це вираження індивідуальності. І до сьогодні,
для того, щоб надати своєму вигляду неповторності, люди в цілому світі
постійно проводять зі своїм волоссям різні маніпуляції: розчісують, стрижуть,
фарбують, завивають, випрямляють, наносять лак та інші косметичні засоби.
1. Волосся це придаткові органи шкіри, якість якого, залежить прямо від загального здоров`я організму, а це є:
- Правильне чергування відпочинку і навантаження;
- Сонце,повітря і вода;
- Емоції та настрій.
2. Корисні поради
1. Дуже корисно полоскати волосся відваром сумішей сухих трав: м`яти,
ромашки,шавлії ,любистку ,звіробою .
2. Росту волосся сприяє настій кореню лопуха, який втирають в шкіри.
3. Ваше волосся полюбляє,щоб його розчісували перед сном 5-10 разів у всіх
напрямках.
4. Коротке волосся розчісують від коренів до кінців, а довге, починають з
кінців пасма.
➢ Які типи волосся вам відомі?
Розрізняють сухе, жирне, нормальне та змішаний типи волосся. Волосся нормального типу добре відбиває світло, переливається на сонці. Якщо ваше волосся еластичне, майже не січеться, легко вкладається і розчісується, має живий вигляд і зберігає ці якості на протязі декількох днів після миття голови, значить, ви грамотно доглядаєте за ним і ваше волосся здорове. На жаль, волосся без проблем зустрічається дуже рідко. Рекомендується його мити двічі на тиждень.
Жирне волосся має характерний тьмяний блиск, через деякий час після миття злипається і починає виглядати брудним і неохайним. Жирність волосся залежить від активності сальних залоз шкіри голови, яка, в свою чергу, є суто індивідуальною і закладається генетично. Але в деякій мірі кількість сала, що виробляється залозами залежить від типу харчування і кількості вуглеводів та жирів, що надходять з їжею. Мити його рекомендується один раз в день м’яким шампунем, призначеним для жирного волосся.
Сухе волосся погано відбиває світло, внаслідок чого воно виглядає тьмяним, не має глянцю. Воно легко рветься, путається, важко розчісується, січеться на кінцях. Часто сухе волосся - це результат неправильного догляду, а не наслідок пониженої активності сальних залоз. Мити сухе волосся бажано один раз у п'ять-шість днів.
Волосся змішаного типу - це, як правило, довге волосся - жирне біля коріння і сухе на кінцях внаслідок того, що воно недостатньо змащуються жиром по всій довжині. Кінці волосся такого типу часто січуться. Таке волосся потребує комбінованого догляду за допомогою спеціальних засобів та скоректовану дієту. Треба мити раз у три-чотири доби шампунем для частого застосування.
Для підтримання волосся в гарному стані його потрібно правильно розчісувати та мити.
➢ Які пристосування для догляду за волоссям ти знаєш?
Найпростішими пристосуваннями для догляду за волоссям з давніх часів були гребінці.
Гребінці і щітки виготовляють із деревини, металу, кераміки, пластику і навіть слонової кістки й силікону. Щетина на щітках може бути як натуральною, так і штучною.
Для догляду за волоссям використовують не тільки гребінці, а й інші пристрої фени, вирівнювач і плойки.
➢ Якими засобами мити волосся?
Надати волоссю блиску та укласти його в гарну зачіску допомагають засоби для догляду за ним: шампуні, ополіскувачі, бальзами, кондиціонери, маски тощо. Шампунь — один з головних і найпоширеніших засобів для догляду за волоссям.
Шампуні виготовляють для різних типів волосся: сухого, нормального, жирного, пошкодженого, ламкого та ін.
Шампуні поділяються за такими ознаками: звичайні — потребують додаткового використання інших косметичних засобів, кондиціонерів, ополіскувачів;
спеціальні — м'якої дії, щоденного користування, що поліпшують будову волосся, не подразнюють шкіру голови, оскільки мають нейтральний рівень рН (препарати «2 в 1» — шампунь і бальзам-ополіскувач);
лікувальні — призначені для особливо чутливого і пошкодженого волосся. До їхнього складу входять спеціальні лікувальні препарати;
особливого призначення — використовуються до або після хімічної завивки чи фарбування волосся, нейтралізують залишки окисника, надають волоссю міцності.
Бальзам-ополіскувач — засіб від сплутування волосся. Після змивання шампуню нанесіть на волосся ополіскувач. Роль таких засобів полягає в інтенсивному зволоженні волосся, крім цього пригладжуються мікроскопічні лусочки на волоссі після застосування шампуню. Після того, як лусочки закриті ополіскувачем , поверхня волосся надійно захищена від ушкоджень.
Кондиціонер для волосся — засіб для догляду за волоссям, який змінює його текстуру і зовнішній вигляд.
Кондиціонери відновлюють кислотно-лужну рівновагу, що порушується дією шампуню. До складу кондиціонерів входять похідні ланоліну, силіконові масла, що зволожують та надають волоссю блиску.
Лосьйони для вкладання волосся у більшості випадків мають протеїнову основу. Вони утворюють навколо волосини плівку, збільшуючи її діаметр. Це протеїнове покриття робить волосся пишнішим та об'ємнішим.
Виробники засобів для догляду за волоссям зазначають на етикетці, для якого типу волосся вони призначені .
Нині більшість шампунів, бальзамів, засобів для зміцнення волосся та запобігання утворенню лупи містять корисні добавки - настої та екстракти цілющих рослин. Щоб з’ясувати це, слід уважно прочитати етикетку на засобі. Простий, але дуже важливий рецепт догляду за волоссям - це дбайливе поводження з волоссям.
Домашнє завдання:
1. Визначити власний тип волосся
2. Скласти перелік засобів які підходять для вашого типу волосся
2. Підібрати прислів'я та приказки про красу та здоров'я
Комментариев нет:
Отправить комментарий