пятница, 20 ноября 2020 г.

Урок 11 Рисування предметів подібних до кулі та складної форми.

 

Презентація до уроку

 Діти! Зобразіть зміни кола залежно від його розташування щодо лінії горизонту. На окремому аркуші паперу проведіть лінію горизонту, побудуйте зміни кола у перспективному скороченні [Слайд 2].

А зараз навчимося правильно виконувати кулю – одне з найцікавіших геометричних тіл. Її об`єм утворений замкненою криволінійною поверхнею, що немає ні початку, ні кінця. Через це куля ніколи не змінює своєї форми. Після уважного спостереження та аналізу пропорцій приступайте до побудови малюнка. Визначивши місце зображення на аркуші, намітьте прямими лініями верхню та нижню, а також бокові межі кулі. Вийде квадрат, який відповідатиме основним розмірам нашої моделі [Слайд 4].

 Куля має абсолютно симетричну форму. Значно складніше виявити форму кулі засобами світлотіні. Намічаємо полиск, світло, тінь, власну тінь, рефлекс, а також контури падаючої тіні. Тінь, що падає, розміщується під фігурою і зміщена у бік, протилежного від освітлення сторони предмета. Штрихування ведемо від темних місць до світлих, спочатку узагальнено, рідкими штрихами, а потім прокладаємо їх усе густіше, за формою кулі. [Слайд 5]. Знаючи, як будувати кулю, легко зобразити подібні до неї предмети, наприклад,  яблуко, гарбуз, буряк, картопля тощо. [Слайд 6].

Домашнє завдання

Намалювати предмет круглої форми на власний вибір [Слайд 7].

 

Комментариев нет:

Отправить комментарий